Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Pochybnosti, kam se podíváš (Analýza), 10. 2.

Někdo vynáší informace z nejvyšších státních míst, takových postů moc není. Jsou to naši nejvyšší, kdo neodolali a mlsají. A Respekt publikuje podrobnosti o propuštění dívek zajatých v Pákistánu. Pod vlaječkou povinnosti novináře informovat.
    Myslím, že si ne zcela uvědomujeme, oč jde. Dosah těchto událostí. Nic horšího snad není. Lidí, kteří mají k oběma informacím, je minimum. Svědomí a novinářská etika, pardon za tento protimluv, také ne. Novinář, který dostal informaci o výkupném a pustil ji dál, je stejně jako vedení Respektu zrůda. Jenom ta může mít dobrý pocit z takové práce. I kojenec by věděl, kde jsou hranice.
    Přeju redakci Respektu v životě jen to nejhorší. A vládě s děravou ochranou informací? Totéž.
Dobře placená otázka (Glosa), 10. 2.

Valtická Střední vinařské škola nečekala, co se stane po její servilní aktivitě. Připravené otázky před besedou nejsou samy o sobě nic špatného, pokud ovšem nejde o cíl vlastní jen vedení.
    Původně jsem to chtěl odbýt v Ohlédnutí, jenomže mi docházelo celé to selhání výchovného systému. Pochybuji, že by se studenti nebyli schopní na něco zeptat. Jenže zjevně šlo vedení školy o "čest" a "aby vypadali". Soudím tak některých otázek. Že žákům s formulací "pomáhala" učitelka, je hezké, ale témata jim vnucovat neměla. Ani to, že si je napsali, není chyba – přece jen Zeman má daleko k laskavosti.
    Celé je to ukázkou výchovného pokřivení, teď narážím na údajné výhrady žáků vůči mediální kritice. Místo, aby škola vychovávala žáky, kteří se neposerou před prezidentem, budou schopni se ho zeptat byť na pitomost, a budou s to ustát případnou nepříjemnost s tím související, umetá jim cestičku do pekel servilním poklonkováním a devótnosti.
    Už jen aby škola odhlasovala rezoluci odsuzující mediální útok proti hodné paní ředitelce... Ta se ostatně uklidila na dovolenou, učitelka s otázkami se zhroutila a všechno zůstalo na zástupci a nebohé učitelce, jež besedu řídila. Ostatně ředitelka už měla před lety na mále, proti jejímu generálskému vystupování protestovali žáci i rodiče, ale kraj ji podržel. Manžel šéfuje vinařskému fondu...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání