Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Happyend (Téma dne), 9. 2.
Roční holčičku bez ledvin, kterou rodičům norský úřad zabavil pro údajnou nedostatečnou péči a komunikaci, nařídil norský soud vrátit. Není známo, jak se to povedlo a není to ani tak důležité. Spíš je otázkou, co dál. Já osobně bych sbalil kufry a z Norska zmizel. Barnevernet se jen tak nevzdá...
Sporný mediální obraz (Komentář), 9. 2.

Ohledně "výměny zajatců" mezi Libanonem a námi jsem zaznamenal zajímavý detail. Celá věc byla divná a poněkud smrděla. Složení výpravy před létem zajaté bylo divné, zájem o vydání Fajáda do USA, kde ho v podstatě k ničemu nechtěli (údajně ho měli propustit), byl divný. Zkrátka samé mlžení. Bodejť, oni nám to zpravodajci vykecají, abychom tomu rozuměli jako hokeji a kuponové privatizaci a mohli to u piva rozmazávat.
    Oním zmíněným detailem byl značný rozdíl mezi tím, jak referoval televize a rozhlas, a jak zbylá média. V novinách se spekulovalo (na základě údajů redakci dostupných...) například o tom, že pětice jela do Libanonu jako vědomá návnada, s cílem se nechat chytit, a tím připravit půdu pro osvobození Fajáda. Nezvyklá přítomnost zpravodajce ve výpravě tomu nahrává.
    S USA se opět podle zasvěcenců samozřejmě konzultovalo, ale protože ani ony nevyjednávají, přirozeně se nic nezveřejnilo. Reakce USA nebyla "ostrá", ať to média opakovala horem dolem, a vztahy nejsou na bodu mrazu. Byla to spíše hraná otrávenost, zabalená do jalových žvástů. Ostatně o propuštění Fajáda věděl údajně velvyslanec už v úterý, po konzultaci s naší stranou, vyjádřil se však až ve čtvrtek.
    Pokud dnes náš bývalý americký velvyslanec tvrdí, že USA nám teď budou dělat problémy při vydávání zločinců, je buď padlý na hlavu, nebo hloupě mlží. To si opravdu máme myslet, že vztahy mezi zeměmi se řídí uraženou ješitností, a že budou proto podporovat zločin? Mimochodem, zahraniční média ten případ nijak nezaujal, při namátkovém prohlížení webů jsem žádnou zmínku na "hlavní" straně nenašel.
    Chtít po vládě vysvětlení je naivní představa druhořadého politika. Ten z politiků, který ví, říká jen to, co má, ostatní mohou blábolit cokoli. Poslanec, který hodlá interpelovat vládu, přičemž bezelstně praví, že vychází z toho, co bylo v médiích, by měl vrátit poslanecký průkaz a odebrat se do Bohnic za Napoleonem.
    Heslo o pravdě na hradní vlajce je sice pravdivé, ale jako obecný morální imperativ. Ne jako každodenní návod hodný následování.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání