Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Nepřímé důkazy (Poznámka), 3. 2.

Kramný byl za vraždu ženy a dcery odsouzen, byť existovaly pouze nepřímé důkazy, navíc občas dost kuriózní povahy (egyptský kriminalista nebyl kvůli ramadánu v místnosti, tu ohledával český delegát a říkal mu, co vidí, nestandardní pitva aj.). Marešová po skoro dvouroční vazbě byla, opět na základě nepřímých důkazů, zbavena obviněná z vraždy šesti pacientů.
    Oba případy spojuje ještě dva prvky: rozporné znalecké posudky a znalec, který v obou případech figuroval a jehož posudky soudci odmítli. MfD opatřila článek matoucím titulkem "Znalec, jenž se zase mýlil". Jenže uvedená fakta nic takového jednoznačně nepotvrzují. Znalec sám tvrdí, že nedostal, kromě obecných výtek, nic exaktního, typu "to a to je špatně, protože...". Navíc jde jen tyto o dva posudky, o žádných jiných se nepíše. Takže jaké "zase"?
    Opět klasická ukázka šlendriánu, ale nikoli znaleckého, ale novinářského. Tupé neúplné konstatování, ani jedna z vnucujících se otázek neřešená. Nikdo se nezabýval konkrétně výtkami a jejich autory. Snad to udělá, pokud vůbec, nějaký orgán dohlížející na posudky. Pokud má být znalec postižený finančně či vyloučením ze seznamu znalců, doufám, že jako důkazy neposlouží onen článek.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání