Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Kolik  stačí jedinci (Glosa), 2. 2.

Zajímavé je, jak lidi nechápou základní věci jako potřeby člověka v domácnosti. Ty jsi sám, ty nic nepotřebuješ, traduje se. Ano, stačí mu míň, ale neznamená to, že bude mít dva talíře na polévku a jídlo, jeden hrnek na kávu a čaj, jednu skleničku na pivo a jednu na víno, jeden příbor, jedno prkýnko a nůž na krájení.
    I kdyby byl pořád sám, chce-li si uvařit oběd, potřebuje hrnec na polévku, kastrol na maso a přílohu, pánev a pekáč. Aby nemusel být eskamotér (pro slití uvařené polévky), potřebuje sadu, 2+2+1+1 plus další větší nádobu na vaření těstovin a rozměrnějších mas. Čtvrt litru polévky a jednoho španěláčka s hrstí rýže si nikdo vařit nebude.
    Takže v podstatě potřebuje stejnou sadu jako čtyř- pětičlenná rodina, protože v nádobí pro panenky vařit nebude. Má-li sem tam hosty, potřebuje to, co ostatní.
    Přirozeně lze vystačit s jedním rendlíkem a lžící. Ovšem pak skončíte jako jezevec-morous, jíst budete konzervy a hotová jídla, dlabat je lžící z kastrolu a vařit v sekvenci minimalizace mytí nádobí: kávu, polévku z pytlíku, hotové jídlo a pak vypláchnout. Šetřit na komfortu je v tomto případě krátkozraké.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání