Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
To bylo keců! (Osvěta), 28. 1.

Před časem se v našich médiích s oblibou propíralo, jak chudáky azylanty okrádáme, protože jim bereme peníze, nutíme je žít za drátěným plotem, spát v tělocvičně a nedáváme jim pomeranče. Jak se posléze ukázalo, plot byl už tehdy i v Itálii, Řecku a jinde, tělocvičny s palandami jsme viděli v Německu a jinde, v Rakousku spali lidé v kontejnerech nebo venku...
    Teď slyšíme, že v řadě zemí azylanty oberou o skoro všechno, nechají jim pár tisíc a osobní šperky. Ze zabaveného majetku se financuje jejich pobyt, říká se. To se zase někdo napakuje při oceňování a prodeji zabavených věcí. Jak to bude v praxi? Jakou cenu jim úřady stanoví? Tisíce azylantů přece rozhýbou trh se šperky a jinými cennostmi. Nebo to odkoupí stát? Opět: za jakou cenu?
    A když azyl nedostanou, tak jim vrátí nevyčerpaný zbytek. Kousek náramku, polovinu brože...
    To je humanita jak vyšitá.
Neschopnost interpretace (Glosa), 28. 1.

Nad jiné novináře se svou tupostí vyčnívá redaktor M. Korecký z MfD. Poté, co ve včerejším vydání odcitoval Zemanovu odpověď na dotaz, jak se zbavit premiéra (v níž o premiérovi není ani slovo, ba se tam dokonce mluví jen o prezidentovi!), napíše v komentáři větu "... Zemanův výrok, že premiéra Sobotky se lze zbavit...".
    Na této nesmyslné kalašnikové aféře je nejsmutnější to, že současná populace neumí chápat text. Pak to chtějme po dětech – kdo je to má naučit?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání