Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Ústupek (Téma), 21. 1.
Silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem přiměly řadu osobností k nečekaným reakcím v podobě až zvrhlé benevolence v jejich posuzování. Exministr Čermák se nechal slyšet, že je jednoduché osahávat vlastní holky a pak to svést na jiné. Korunu třímá socioložka Šiklová: "Muslimové se budou chovat podle svých kulturních zvyků. Buď to přijmeme, nebo musíme postavit plot, což je nesmysl."
Špačíček pán (Glosa), 21. 1.

Bývalý redaktor, pak tiskový mluvčí a nakonec expert na etiketu. To je profesní cesta L. Špačka a konec je neradostný. Etiketa je pro lidi bez názoru, omezené, schopné papouškovat. Žádný osobní vklad není možný, protože kožená nelogická nesmyslná pravidla je nutno pojímat zakonzervovaně.
    Nejabsurdnější je zákaz používat vidličku tak, jak je navržena, tedy sousto napichovat. Má se na ní nahrnovat! Proto jsou tam asi ty ostny... Ale budiž, ať si každý hlásá to svoje. Ale odmítám být takovými lidmi hodnocený.
    Etiketa je zvyklost a jako taková se sice pomalu, ale vyvíjí. Kuře příborem, kuře do ruky, kuře příborem, kuře do ruky... A pořád jsou to titíž, kdo se na vás káravě dívá a označuje vás za burana, že to nevíte.
    Špaček se před časem v Magazínu MfD vyjádřil k telefonování. Jsme samozřejmě burani, kultivované západní země a dokonce i USA jsou už dál, protože mobily jsou tam déle. I expert se utne – mobily jsme naštěstí díky roku 1989 zachytili včas a nezaostáváme. USA měly ještě v roce 2003 jen dvoutřetinovou penetraci (frčely pagery) a mají horší standardizaci.
    Dokonce v Thajsku prý měl mobil každý prodavač zmrzliny v době, kdy u nás málokdo. A když ho měl u nás každý, prodavači je schovávali, protože mobil je pro ně "intimní pomůcka". Prakticky tam mobily u lidí nevidíme. Zato je vidíme všude možně.
    Ztráta soudnosti je patálie.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání