Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Ledviny (Téma), 19. 1.
Nekomentuju už další případ odebraného dítěte, k ničemu to není. Jen mě zaráží ten způsob, jakým Barnevernet přistupuje k osudům lidí. Jeho velkorysost, s jakou dávkuje styk rodičů a dětí na jednotky hodin a setkání ročně, vypovídá víc než stránky komentářů. Stejně jako nepodepsaný článek ve včerejší MfD, kde autor napsal, po týdnu, co se o tom píše, že dítě má nemocné ledviny. Těžko, když je nemá.
Bodový systém (Poznámka), 19. 1.

Soud podle mého správně rozhodl, že řidič má být o utržených bodech informován včas, ne až je vybodován. To, že si to má a může zjistit sám, je úřednická výmluva. Proč by měl člověk utrácet peníze a čas na zjišťování toho, jestli má nebo nemá body? Kdyby existoval registr – a nechápu, proč neexistuje –, bylo by to něco jiného, i když by to zřejmě taky nebylo korektní.
    Úředníci se vymlouvají, že nestíhají body do evidence zanášet, natož tak řidiče informovat. To ovšem nemá s podstatou problému co dělat.
    Tristní ukázkou, jak se tématu chopila média, je článek v MfD (4. 1.). Redaktor J. Pokorný neudržel ani na chvilku integritu. Napřed tvrdil, že pokud člověk řádně vybírá poštu, ví, kolik má bodů (přitom o kousek vedle psal, že úřady neinformují, leda až ve finále). Nedokázal totiž interpretovat odpověď tázaného advokáta, který mluvil právě o dopisu informujícího o odebrání řidičáku kvůli dosaženým bodům.
    Ostatně včera se to opakovalo, opět jsem se dočetl o tvrzení úředníků, že kdo vybírá schránku, zná stav svých bodů. Lepší ovšem byla informace o rozdílu mezi bodováním a pokutováním v jednotlivých lokalitách v republice. Někde dají za naměřených 59 v obci tisícovku a body, jinde nic. V Praze prý jen pokutují bez ohledu na rychlost, ale kdo zaplatí, body nedostane. Je to hezká lidová tvořivost, ale výchovný a preventivní účinek je v háji.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání