Bramborový salát 6, 7 (Vánoce), 15. 12.
Bramborový salát s fazolemi
1 kg vařených brambor ve slupce,
200 g vařených bílých fazolí,
4 vejce uvařená natvrdo,
1 středně velká cibule,
4 sterilované okurky,
2 majonézy ve vaničce,
2 lžíce polotučné hořčice,
sůl, pepř, trochu láku z okurek na zředění zálivky.
    Brambory oloupu a nakouskuji do mísy, přidám fazole a zaleji zálivkou zhotovenou z ostatních ingrediencí.

Bramborový salát "Parohatej"
3 kg brambor vařených ve slupce (oloupat!),
6 vajec vařených na tvrdo,
1/2 kg měkkého salámu (šunkový),
1 velká plechovka sterilovaného hrášku,
1 velká plechovka sterilované mrkve,
1 jablko,
1 sklenice sterilovaných okurek,
1 plnotučná hořčice,
10 malých obyčejných majolek,
podle chuti sůl.
    Všechno nadrobno nakrájet a smíchat ručně ve velké míse. Jíst nejlépe až druhý den - po uležení v chladnu.
GD (tip, autor neznámý)

Vytí ze žumpy (Poznámka), 15. 12.
Dostal jsem tip, že na stránkách www.lege.cz se ke GD vyjadřuje jistý Martin Maniš, takto pan doktor Jan Hýsek, nakladatel. A že se vyjadřuje značně neurvale. Ze zvědavosti jsem tam nahlédl, přečetl jeden odstavec narcistních výlevů tohoto rádoby "enfant terrible" původně jen počítačové žurnalistiky, pak další odstavec, a s překvapením jsem zjistil, že tomu člověku stojím za neobvykle rozsáhlý komentář. Pro zájemce je v rubrice Ze společnosti jako HTML, nebo tady jako
DOC.
    Nemám valný důvod se k Manišovu vytí vyjadřovat, a už vůbec s ním a vytím polemizovat: co s člověkem, který řekne "na tu Novu se nedá dívat", načež vám podrobně popíše program za uplynulý týden s podotýkáním, že se se jen tak mrknul. Ale na druhé straně, proč nebýt jednou jako on: i dáma někdy zatouží být kurva.
    Maniš psal pro Softwarové noviny několik let, poté, co s ním jako přispěvatelem vyrazili dveře úplně všude. A měl smůlu, že ve svém okouzlení vlastní dokonalostí udělal odbornou botu a měl smůlu, že jsem mu na ni přišel a napsal o ní. A to neunesl. Jeho bezbřehá ješitnost mu to nedovolila. Neunesl také to, že i někdo jiný než on ironizuje a kritizuje ostřeji než tehdy bylo v kraji zvykem. Prostě jsem mu sáhl na majestát, na jeho píseček, a páníček se nám rozkatil.
    Jím zmiňovaný Obrátilův slovník vydala u nás Paseka a Hýsek. První jako "pouhý" reprint v rámci celého Obrátilova díla pod názvem Kryptadia III, druhy jako "digitální" reprint pod čtenářsky přitažlivějším, tudíž profitabilnějším, leč nepůvodním názvem Velký slovník cizích slov (s poukazem, že slovu Kryptadia by nikdo nerozuměl. Můj odkaz na toto dílo je tedy zcela jednoznačný i bez uvedení nakladatelství. Navíc ani necituju.
    Předtím, než Maniš ve svém příspěvku rozpitval GD, věnoval se své oblíbené pedofilii, a v této souvislosti si neodpustím rýpanec pod jeho zteřelá žebra. Jde o Manišovu až vášnivou obhajobu pedofilie - v Kabaretu č. 4, určitě to najdete v archivu. Pedofilé jsou podle něj "nejnešťastnější a nejosamělejší" devianti, pronásledovaní jako hugenoti, černoši či židé, kteří vraždí své oběti jen ze strachu před prozrazením. "Vina za smrt všech dětí zabitých pedofily z hrůzy před prozrazením padá jednoznačně na hlavu společnosti", nerozlišující mezi pohlavním zneužitím za použití "brutálního násilí" či "s plným souhlasem dítěte". Maniš na fotografiích vidí "převážně o spokojeně se tvářící souložící děti" a táže se řečnicky "Lze dítě násilím přinutit, aby se při tom smálo?". Celý rozsáhlý článek se jen marně tváří jako antipedofilní. Já bych Manišovi děti na tábor nesvěřil.
    Co taky s člověkem, který si plete diakritiku a interpunci, viz výzvu k zasílání článků "s interpunkčními znaménky, na 'cestinu' si snad už hrát nebudeme."

Šílená mouka (Poznámka), 15. 12.
Od teď už nemáme žádnou jistotu. Kromě hovězího masa může být nakažena i drůbež a prasata, dále ryby, potraviny obsahující obsahující želatinu aj. Nedávné zjištění rozšířilo seznam i o mouku. Nejde o žánou senzaci, ale o skutečnost, kterou jsem zjistil u sebe doma.
    Ve skříni, kde jsou potraviny typu těstoviny, luštěniny, mouky a konzervy, začal být silně cítit česnek. Hodně silně. Všechno jsem povytahoval a podezřelé balíčky očichal. Nic. Ani stopa po zápachu. Ve skříni nebylo nic vytečeného, zapomenutého, vysypaného, nic.
    V neděli jsem dostal chuť na plněnou papriku v rajské omáčcce. Začal jsem přípravou omáčky: základem je jíška, samozřejmě nikoli instatní. Vyndám sklenici s uzávěrem, ve kterých uchovávám hladkou mouku a další sypké ingredience. Otevřu a chystám se ji nasypat na omastek a tu: hrozný česnekový smrad! Fakt že jo, smrděla česnekem. Prohlédl jsem sklenici, jestli do ní náhodou nezapadl stroužek česneku. Nic. Sklenice uvnitř suchá, mouka sypká, vlhkost žádná.
    Jediné vysvětlení je, že mouka zešílela.